Zwiedzaj wystawę stałą „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” w ŻIH z osobistym przewodnikiem Explainit

Korzystaj z aplikacji Explainit podczas zwiedzania wystawy stałej „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” w Żydowskim Instytucie Historycznym, poświęconej Podziemnemu Archiwum Getta Warszawy i jego twórcom z konspiracyjnej grupy Oneg Szabat. Skanuj kody QR na wystawie i wysłuchaj nagrań na swoim telefonie.

Wystawa stała „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” w Żydowskim Instytucie Historycznym

Getto warszawskie, brama żelazna przy ul. Chłodnej.
Archiwum Ringelbluma, zbiory ŻIH

Jak wysłuchać nagrań na wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”?

  1. Zainstaluj bezpłatną aplikację Explainit. Jeśli masz smartfon z Androidem, znajdziesz ją w Google Play, jeśli korzystasz z iOS, pobierzesz ją w AppStore.
  2. Upewnij się, że masz ze sobą słuchawki, a Twój telefon ma aparat fotograficzny umożliwiający skanowanie kodów QR i jest podłączony do Internetu. Na terenie Żydowskiego Instytutu Historycznego można połączyć się z bezpłatnym wi-fi dla gości – wystarczy zeskanować kod QR (dostępny w Instytucie).
  3. Włącz GPS / usługę lokalizacji w swoim smartfonie. W czterech miejscach na terenie Instytutu pojawią się dodatkowe nagrania. Gdy będą dostępne, otrzymasz powiadomienie.
  4. Skanuj przy pomocy aplikacji Explainit kody QR znajdujące się na wystawie i wysłuchaj opowie­ści przewodnika. Po zeskanowaniu pierwszego kodu, w menu na ekranie Twojego telefonu pojawią się nagrania dostępne na wystawie.

Narracja została przygotowana w ramach Programu Oneg Szabat.