Nasi goście po powrocie do domu – już jako Ambasadorzy Programu Oneg Szabat – zorganizowali wystawę poświęconą Podziemnemu Archiwum Getta Warszawy i grupie Oneg Szabat.
Czytaj dalej: Ambasadorzy Oneg Szabat w Polsce
Wystawa była otwarta w dniach 30 kwietnia – 5 maja w holu głównym Penn Hillel. Uczestnicy programu zaprezentowali na niej zdjęcia z wizyty w Polsce, a także podzielili się swoimi refleksjami z pobytu w Żydowskim Instytucie Historycznym i miejscach pamięci, m.in. obozie Auschwitz-Birkenau. Ekspozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów.
Ambasadorzy wzięli także udział w uczelnianych obchodach Dnia Pamięci Holokaustu. Podczas uroczystości Yarden Wiesenfeld, zeszłoroczna uczestniczka programu, odczytała esej o Archiwum Ringelbluma.
Czytaj: eseje uczestników Programu (w jęz. angielskim)
W Programie przykładamy dużą wagę do edukacji, szczególnie młodzieży. Pragniemy dotrzeć do jak największego grona uczniów i nauczycieli z Polski i zagranicy. Naszym zadaniem – jako bezpośrednich spadkobierców i opiekunów Archiwum Ringelbluma – jest nie tylko przekazanie wiedzy na temat grupy Oneg Szabat i zgromadzonych przez nią świadectw, ale również pozyskiwanie wśród młodych ludzi – przedstawicieli nowego pokolenia – ambasadorów tej wielkiej misji. Osób, które wspólnie z nami będą upowszechniać wiedzę o Podziemnym Archiwum Getta Warszawy.